Wiosna z Multibeamem

Wstecz

Wiosna była dla nas bardzo pracowita. Dzięki możliwości wykorzystania Multibeama firmy WASSP udało nam się odkryć 22 nowe wraki. Ostatnie dni Bałtyk był dla nas łaskawy. Udało się spedzić aż 4 dni w morzu łacznie z noclegiem i pięknym zachodem i wschodem słońca. Przeszukaliśmy kolejne rejony na północ od Łeby. Podobno w tym rejonie w wyniku kolizji zatonął niemiecki Uboot - U983. Uboota nie było, więc zanurkowaliśmy na 2 nowych pozycjach zlokalizowanych podczas naszych kwietniowych wypadów. Pierwsza ze sprawdzonych pozycji to prawdopodobnie ponton morski z dźwigiem, leżący na dnie do góry dnem. Drugi wrak to chyba niemiecki parowiec Agnes, którego lokalizacja była nam dotychczas nieznana. Wrak leży 20 mil na północ od Władysławowa na głebokosci 62 metrów. W Sobotę pogoda pozwoliła zrobić jeszcze parę nurkowań blisko Łeby i na Enduro pojawiły się nowe twarze -) #DiveUp

 

Kolejne dni poszukiwań za nami! Tym razem nasz obszar poszukiwań znajdował się na północny wschód od Łeby aż do miejsca w którym zalega Graf Zeppelin. Przepłynęliśmy ponad 160 mil morskich i w porównaniu z poprzednim tygodniem, mimo iż przeszukaliśmy trochę większy obszar, to odnaleźliśmy znacznie mniej wraków. Ale mamy 4 potwierdzone pozycje, mamy 4 wraki i naprawdę wyglądają bardzo obiecująco:) Wszystkie wraki znajdują się na głębokościach 60-80m a 2 najciekawsze z nich mają 70 i 100m długości (załączamy zdjęcia obu wraków). A więc do tej pory mamy 13 nowych wraków w większości na sporych głębokościach ale nasz następny zakres skanowania dna, to płytsze wody niedaleko Łeby.

 

Podczas naszych poszukiwań przez cały czas uczymy się korzystać z nowego sprzętu. Praca z multibeamem idzie nam coraz lepiej. Obraz jest coraz ostrzejszy, zakłóceń mniej więc godziny przy ustawieniach i konsultacje z Karol Jacob dają b.dobre wyniki:) Dla nas to całkowicie nowy wymiar poszukiwań dający super efekty co nas jeszcze bardziej motywuje do spędzenia kolejnych dni na morzu. Na koniec chcielibyśmy podziękować chłopakom ze Straży Granicznej i Straży Pożarnej że po raz kolejny nie wysłali nas na kwarantanne:)
Oraz rybakom z Łeby za kolejną porcję pysznych ryb dostarczonych podczas naszego rejsu:)

 

Pozdrawiamy!
Ekipa Baltictech

Masz pytania?

Napisz do nas!